FA NEWS

FA Poprvé na italském Golden glove

FA Poprvé na italském Golden glove
21.01.2024
 
Ve čtvrtek večer vyrazila posádka dva závodníci Samuel Nagy a Lukáš Brabenec, trenér Kamil Šamal a doprovod pí. Hanzelková směr italská Mareno di Piave. Tam se se konal jeden z největších tradičních turnajů v kickboxu wako. Po dlouhé jizdě se ráno kluci zaregistrovali, navážili a vyrazili jsme na krásný hotel mezi vinicemi. Po krátkém odpočinku jsme se vrátili na halu.
 
V pátek byl na programu kick light.
Lukáš neměl ve své váhovce do 63 kg soupeře, tak jsme ho dali do +60 mezi začátečniky, kde stále normálně i patří. V prvním zápase měl Slovince, kterého s přehledem porazil. Trochu nám chyběla na konci fiza, ale Luky to zvládl. Ve finále ho čekal o hlavu vyšší a o 10 kilo tězší soupeř, také ze Slovinska. Lukáš dodržel taktiku a v podstatě celý zápas vedl. Bohužel ke konci utkání byl napomenut 2x a to znamenalo prohru.
Pak nastoupil docela predčasně Sam. Takže nebyl dostatečně zahřátý. Soupeř z Itálie je ve světovém žebříčku až na 25 místě, tak jsem věřil v úspěch Sama. Ital byl ale specialista na tuto disciplinu, což potvrzoval rychlými a přesnými low kicky. Celkově to bylo vyrovnané, ale ty kopy na stehno rozhodly, že jsme výměny prohrávali.

V sobotu nás čekala disciplína light contact.
Opět jako první nastoupil Lukáš. Ten vedl celý zápas, ale v posledních 20 sekundách najednou nechal iniciativu Italovi, který svou bojovností dokázal zápas otočit.Pak nás čekalo 9ti hodinové cekání na Sama. Ten nastoupil rovnou do finále proti Ukrajinci. První kolo vyhrál a ve druhém až do napomenutí vyhrával. Nakonec po krásném zápase prohrál.

Oba kluci ukázali velké zlepšení. Je to začátek sezóny. A pokud budou kluci dále na sobě pracovat, výsledky na sebe nenechaji dlouho čekat.
Děkuji obéma za předvedené vykony a Lukymu ke stříbru z KL.
Kamil
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava Respelen
 

Rozcestník

 


Kromě bojových umění, je ve druhém patře sál kondice, kde probíhají komerční hodiny – kruhové tréninky, TRX a ketlbely, jógy, Tabaty, Hiity, mobility, strečink a další. V přízemí probíhají každý den tréninky pohybové přípravky pro děti od 3-6 let (3-4, 5-6 let) a lekce Taekwon-Da. Denně od 16:00 je pro rodiče, ve druhém patře, určená klidová část, kde v příjemném prostředí mohou pracovat a popíjet kvalitní kávu od LAURA COFEE. Popřípadě lze využít služby maséra, který je umístěný přímo ve Fighting Aréně. Na Vaši návštěvu se bude těšit vždy dobře naladěný tým Fighting Arény.