Taekwon-do WT

Taekwondo je bojové umění, které se nezávisle vyvíjelo v Koreji po dobu více než dvě tisíciletí a stalo se tak moderním mezinárodním sportem. Stručně lze Taekwondo charakterizovat jako bojové umění, které používá ruce, nohy a ostatní části těla k odvrácení útoku protivníka.

Taekwondo také napomáhá upevnit zdraví, fyzickou i psychickou sílu a celkovou rovnováhu lidského těla.

Člověk, který se věnuje Taekwondo se musí naučit potlačit vlastní ego, ovládat své nitro a být uctivý k druhým, čili dospět k harmonii duchovné a fyzické síly, protože se učí technikám pro vlastní obranu s použitím celého těla. Pro člověka, který se učí technikám Taekwondo, je jeho celé tělo zbraní, kterou lze lehce zneškodnit protivníkův útok za pomoci vlastních nohou, rukou, pěstí, loktů, kolen, hlavy, či jiné části svého těla. Taekwondista se nejdříve musí naučit ovládat sám sebe a vždy se musí zastat slabšího. Může se sice rovně postavit každému nepříteli, ale kodex zakazuje nepoctivý útok a použití nepřiměřené síly. Cvičení Taekwondo učí jednotlivce duševní skromnosti.

Taekwondo se dělí na čtyři větší podskupiny, kde se procvičované techniky od sebe navzájem liší:
 
  • Kyorugi (zápas)
  • Poomse (forma, souborná cvičení)
  • Kyokpa (přerážecí techniky)
  • Hosinsul (sebeobrana)
Taekwondo Kyorugi (zápas) je oficiální olympijskou disciplínou a na té nejvyšší úrovni i plně profesionálním sportem.

Trenéři

Taekwon-do WT

Radim Kocháň

Taekwondu se věnuje více než 30 let a začal se mu věnovat při studiu v Opavě. Po skončení studií a základní vojenské služby, se stal členem frýdecko-místeckého ITF oddílu, kde se později seznámil s Kamilem Šamalem. V Taekwondo ITF je držitelem 1. kup. V roce 1998 se začal s několika členy frýdeckého oddílu účastnit turnajů, seminářů a kempů Taekwondo WTF. V roce 2000 spoluzaložil klub Taekwondo WTF ve Frýdku-Místku, který funguje doposud a ve kterém stále trénuje děti. V roce 2002 a 2004 byl na stážích v Jižní Koreji, kde trénoval v centru olympijských sportů. Je držitelem 2. Danu a 2. trenérské třídy. Taekwondem se dlouhá léta živil jako trenér a instruktor sebeobrany pro bezpečnostní agentury. Své zkušenosti využíval i jako osobní ochránce pro různé soukromé subjekty i firmy.
 
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava Respelen
 

Rozcestník

 


Kromě bojových umění, je ve druhém patře sál kondice, kde probíhají komerční hodiny – kruhové tréninky, TRX a ketlbely, jógy, Tabaty, Hiity, mobility, strečink a další. V přízemí probíhají každý den tréninky pohybové přípravky pro děti od 3-6 let (3-4, 5-6 let) a lekce Taekwon-Da. Denně od 16:00 je pro rodiče, ve druhém patře, určená klidová část, kde v příjemném prostředí mohou pracovat a popíjet kvalitní kávu od LAURA COFEE. Popřípadě lze využít služby maséra, který je umístěný přímo ve Fighting Aréně. Na Vaši návštěvu se bude těšit vždy dobře naladěný tým Fighting Arény.