Taekwon-do ITF

Jde o velmi dynamický sport spojen nejen se silou a rychlostí, ale také obratností a flexibilitou.

Smyslem vzniku Taekwonda bylo vytvořit účinné umění sebeobrany pro každého. Mezi hlavní přednost výuky patří jeho ucelená a dokonalá skladba , která zaručuje neustálou možnost zdokonalování se v technikách po mnoho letech. 

Taekwondo je typické především svou velkou silou, dokonalou technikou nohou, rychlostí a obratností. Neméně důležitým prvkem výuky je také aspekt morálních principů, který má vychovat v člověku čestnost, zdvořilost, vytrvalost a s tím i spojené posílení sebevědomí.

Trenéři

Taekwon-do ITF

Kamil Šamal

(II.Dan a držitel 2 trenérské třídy)

Kamil patří mezi nejzkušenější trenéry Taekwonda v ČR. Jako asistent trenéra působil už v roce 1997 ve frýdeckém oddíle, kde se před více než 20 lety poprvé objevil na trénincích. V roce 1999 otevřel pobočku ve svém rodném městě v Karviné a postupně začal ve svém rodišti šířit krásy tohoto bojového umění.

V roce 2002, přesně 9. prosince, vzniká nový klub s názvem Škola Taekwon-Do ITF Karviná. Tento oddíl dlouhodobě patří mezi nejlepší oddíly na závodech. Kamil vychoval dokonce několik reprezentantů ČR, kteří bojovali za české barvy na mistrovstvích Evropy i světa. Získali několik úspěchů v týmech ČR, ale dokonce i v individuálních disciplínách. Čerstvě se v roce 2012 stal jeho svěřenec mistrem Evropy.

Už skoro 10 let je hlavním trenérem výběru Středisko talentované mládeže Severní Morava.

Taekwon-do ITF

Adam Chlebek

(II. Dan)

Adam se taekwondu začal věnovat v roce 2007, kdy mu bylo třináct let. Po velkém úsilí se již na konci roku 2009 dostal do českého reprezentačního týmu. Adam je držitelem českého rekordu v počtu medailí z jednoho Mistrovství České republiky a to konkrétně za získání 7 zlatých, 1 stříbrné a 1 bronzové medaile.

Je to pěti násobný mistr ČR v seniorské kategorii ve sportovním boji. V roce 2012 se Adam stal Mistrem Evropy v technických sestavách I.Dan.

Od roku 2016 soutěží také v Kickboxu, kde se již může chlubit dvěma tituly z MČR.

Taekwon-do ITF

Stepan Knyshov

(II. Dan)

Stepan se taekwondu věnuje od svých tří let a Takewondo popisuje jako umění, kde nestačí jen správně bouchnout či kopnout, ale člověk musí skvěle ovládat jak své tělo, tak i mysl. Na otázku, co mu tento sport přináší, přichází jasná odpověď: 
„Hlavně spoustu kamarádů se kterými trávím čas každý den. Procházíme společně svými životními cestami a tím naše přátelství posilujeme tou nejlepší možnou formou. Ta naše parta je prostě nejlepší."

Stepanovy dosažené úspěchy

  • Držitel 3. Trenérské třídy
  • Dvojnásobný mistr ČR : 2019, 2021
  • Dvojnásobný mistr Evropy : 2017, 2021
  • Mistr světa: 2019
  • Trojnásobný mistr Ruska 2017, 2018, 2019
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava

Už dlouho jsme si pohrávali s myšlenkou vzniku komplexnějšího sportovního centra, které je hlavně určeno pro děti a mládež – Fighting arena. Náš starý porubský gym na SOŠ OOM v roce 2019 a 2020 už nesplňoval naše požadavky nejen na vybavení, ale hlavně na kapacitu, kdy jsme kondiční tréninky měly přeplněny a tréninky taekwonda a kickboxu jsme už neměli kde rozšířit. Díky velkému množství spokojených lidí, pro které jsme chtěli vytvořit kvalitnější zázemí, se proces hledání vhodného místa urychlil. A jaké jsou hlavní cíle tohoto projektu?

Cílem tohoto projektu je vytvořit v Ostravě Porubě sportovní centrum, kde nebudou děti a mládež pouze trénovat. V areálu budou moci před i po tréninku využít klubovnu pro přípravu do školy, k posezení s kamarády nebo k hraní deskových her. Můžou tak najít své útočiště, aniž by rušili své okolí. Všichni budou vedeni k pravidelnosti, zodpovědnosti, budou se učit nejen k úctě ke starším lidem a vyšším pásům, ale taky jak komunikovat mezi sebou.

Objekt arény se stane třetím významným pilířem pro výchovu dětí a mládeže...