Taekwon-do ITF

Jde o velmi dynamický sport spojen nejen se silou a rychlostí, ale také obratností a flexibilitou.

Smyslem vzniku Taekwonda bylo vytvořit účinné umění sebeobrany pro každého. Mezi hlavní přednost výuky patří jeho ucelená a dokonalá skladba , která zaručuje neustálou možnost zdokonalování se v technikách po mnoho letech. 

Taekwondo je typické především svou velkou silou, dokonalou technikou nohou, rychlostí a obratností. Neméně důležitým prvkem výuky je také aspekt morálních principů, který má vychovat v člověku čestnost, zdvořilost, vytrvalost a s tím i spojené posílení sebevědomí.

Trenéři

Taekwon-do ITF

Kamil Šamal

(II.Dan a držitel 2 trenérské třídy)

Kamil patří mezi nejzkušenější trenéry Taekwonda v ČR. Jako asistent trenéra působil už v roce 1997 ve frýdeckém oddíle, kde se před více než 20 lety poprvé objevil na trénincích. V roce 1999 otevřel pobočku ve svém rodném městě v Karviné a postupně začal ve svém rodišti šířit krásy tohoto bojového umění.

V roce 2002, přesně 9. prosince, vzniká nový klub s názvem Škola Taekwon-Do ITF Karviná. Tento oddíl dlouhodobě patří mezi nejlepší oddíly na závodech. Kamil vychoval dokonce několik reprezentantů ČR, kteří bojovali za české barvy na mistrovstvích Evropy i světa. Získali několik úspěchů v týmech ČR, ale dokonce i v individuálních disciplínách. Čerstvě se v roce 2012 stal jeho svěřenec mistrem Evropy.

Už skoro 10 let je hlavním trenérem výběru Středisko talentované mládeže Severní Morava.

Taekwon-do ITF

Stepan Knyshov

(II. Dan a držitel 3. trenérské třídy)

Stepan se taekwondu věnuje od svých tří let a Takewondo popisuje jako umění, kde nestačí jen správně bouchnout či kopnout, ale člověk musí skvěle ovládat jak své tělo, tak i mysl. Na otázku, co mu tento sport přináší, přichází jasná odpověď: 
„Hlavně spoustu kamarádů se kterými trávím čas každý den. Procházíme společně svými životními cestami a tím naše přátelství posilujeme tou nejlepší možnou formou. Ta naše parta je prostě nejlepší."

Kromě skupinových lekcí, Stepan vede i soukromé tréninky: box, kickbox, Taekwon-do, kondiční a silové tréninky. Tréninky jsou vhodné i pro začátečníky.
 

Stepanovy dosažené úspěchy

  • Trojnásobný mistr ČR : 2019, 2021, 2022
  • Dvojnásobný mistr Evropy : 2017, 2021
  • Vítěz světového poháru: 2017, 2019
  • Mistr světa: 2019
  • Trojnásobný mistr Ruska 2017, 2018, 2019
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava Respelen
 

Rozcestník

 


Kromě bojových umění, je ve druhém patře sál kondice, kde probíhají komerční hodiny – kruhové tréninky, TRX a ketlbely, jógy, Tabaty, Hiity, mobility, strečink a další. V přízemí probíhají každý den tréninky pohybové přípravky pro děti od 3-6 let (3-4, 5-6 let) a lekce Taekwon-Da. Denně od 16:00 je pro rodiče, ve druhém patře, určená klidová část, kde v příjemném prostředí mohou pracovat a popíjet kvalitní kávu od LAURA COFEE. Popřípadě lze využít služby maséra, který je umístěný přímo ve Fighting Aréně. Na Vaši návštěvu se bude těšit vždy dobře naladěný tým Fighting Arény.