Brazilské Jiu-Jitsu

BJJ je oblíbený a rychle se šířící bojový úpolový sport. Na rozdíl od jiných bojových sportů se zde nepoužívají ke zneškodnění nepřítele údery a kopy, ale páky a škrcení. V podstatě jde o MMA bez úderů.

Rozlišujeme dvě varianty:

  • s kimonem (Gi)
  • bez kimona (no – Gi –neboli grappling)

Techniky v obou disciplínách jsou velmi podobné. Boj začíná v postoji, kdy se pomocí zápasnických technik (shozy, porazy, vychýlení, přehozy) dostávají oba soupeři na zem, kde se snaží o submisivní techniky (škrcení, páčení ).

Zlepšuje fyzičku, koordinaci a prostorovou orientaci.

Trenéři

Brazilské Jiu-Jitsu

Martin Nedbal

Martin se věnuje BJJ od roku 2008 a začínal v klubu Jungle BJJ, kde trénoval dlouhé roky. Poté se odstěhoval a pokračoval ve své cestě BJJ v klubu Jorge Santos BJJ v Dublinu (Irsko), kde kromě bohatých zkušeností získal také black belt.

O BJJ mimo jiné také říká:
„BJJ je skvělé pro všechny. Chápu, že každý má jiné cíle, proto BJJ není jen pro lidi, co mají ambice soutěžit, ale také pro ty, co se chtějí naučit sebeobranu, sebekontrolu, či pro lidi, kteří jsou aktivní a jsou rádi v příjemném prostředí.„

Martin soutěží od roku 2009. Jeho účast na mezinárodních turnajích v Londýně, Dublinu , Corku či Amsterdamu mu přinesla spoustu skvělých úspěchů.

  • IBJJF Dublin 2018 první místo
  • Naga 2016, 2017 2x první místo graplingový turnaj
  • IBJJF Londýn 3x druhé místo
  • ADCC London 3 místo
  • Cork Open, Dublin Open 2x druhé místo.  
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava

Už dlouho jsme si pohrávali s myšlenkou vzniku komplexnějšího sportovního centra, které je hlavně určeno pro děti a mládež – Fighting arena. Náš starý porubský gym na SOŠ OOM v roce 2019 a 2020 už nesplňoval naše požadavky nejen na vybavení, ale hlavně na kapacitu, kdy jsme kondiční tréninky měly přeplněny a tréninky taekwonda a kickboxu jsme už neměli kde rozšířit. Díky velkému množství spokojených lidí, pro které jsme chtěli vytvořit kvalitnější zázemí, se proces hledání vhodného místa urychlil. A jaké jsou hlavní cíle tohoto projektu?

Cílem tohoto projektu je vytvořit v Ostravě Porubě sportovní centrum, kde nebudou děti a mládež pouze trénovat. V areálu budou moci před i po tréninku využít klubovnu pro přípravu do školy, k posezení s kamarády nebo k hraní deskových her. Můžou tak najít své útočiště, aniž by rušili své okolí. Všichni budou vedeni k pravidelnosti, zodpovědnosti, budou se učit nejen k úctě ke starším lidem a vyšším pásům, ale taky jak komunikovat mezi sebou.

Objekt arény se stane třetím významným pilířem pro výchovu dětí a mládeže...