FA NEWS

Matyáš Pastrňák na mistrovství Evropy kickboxu WAKO

Matyáš Pastrňák na mistrovství Evropy kickboxu WAKO
29.09.2023
Bez medaile, přesto může být s Evropou spokojen
Dnes se vrátíme k začátku měsíce září. V tureckém Istanbulu se 25. 8. - 3. 9. konalo mistrovství Evropy kickboxu WAKO juniorů a kadetů. V početné výpravě reprezentující Českou republiku byli i dva naši zástupci. 14ti letý starší kadet Matyáš Pastrňák a asistent trenéra Kamil Šamal.
Matyáš už v roce 2021 startoval v Itálii na MS. Letos to byl jeho druhý start na vrcholné akci, tentokrát na mistrovství Evropy. Jeho soupeři byli hlavně 15ti letí bojovníci, takže i letos jel na zkušenou s nadějí, že by to mohlo cinknout. Celkem startoval ve třech disciplínách. V pointfightingu, light contactu a kick lightu, tedy ve všech disciplínách na tatami. Loni se z Itálie vrátil se třema jasnýma porážkama a v Turecku chtěl zúročit své zkušenosti nasbírané za poslední rok na zahraničních turnajích. Bohužel jeho přípravu narušilo několik zranění, ale i tak jsme věřili v medailový úspěch.
Prvně ho čekal Chorvat v pointightingu, tedy zastavovaný souboj na jednu techniku. První kolo bylo vyrovnané, ale nakonec si Matyáš našel cestu k soupeři a vedl. Ve druhém kole to na začátku vypadalo, že postoupíme, ale čím vice se blížil konec, jako by se náš borec bál zápas rozhodnout a nechal Chorvata bodově se dotáhnout. Nakonec vyrovnaný souboj prohrál o jeden bod s o rok starším specialistou na tuto disciplínou. Chorvat nakonec byl třetí.
Druhá disciplina byla light contact. Tam proti Matymu nastoupil opět 15ti letý borec. Tentokrát Maďar. Ten byl jeden z favoritů mezi staršimi kadety do 63 kg. Matyáš začal bez respektu a až překvapivě rychle vedl. První kolo s přehledem vyhrál a vypadalo to na jeho prvni výhru na vrcholné soutěži. Druhé kolo začlo opatrně, ale po jednom tvrdém zásahu Matyáš "zahulil" a najednou úplně zapomněl na útok. Sice se zkušeně zabalil, ale toho Maďar využil a začal přesnými zásahy stahovat velký náskok našeho borce. Nakonec 5 sekund před koncem se skóre otočilo a Matyáš prohrál. S pozdějším mistrem Evropy. Nakonec ze všech soupeřů Maďara předvedl nejvyrovnanější boj a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby své vedení udržel.
Ve třetí disciplíně byl Matyás nasazený a tak by mu stačilo jen jedno vítězství a bojoval by o to, jakou medaili přiveze. Proti byl ale Polák. Opět 15ti letý borec. Ten však byl trochu z jiné dimenze. Kolil jednoho soupeře za druhým a ani Mates nedokázal na něj najít recept. Tenhle zápas se nám nepovedl. Slabou náplastí může být, že i ve finále Polák dominoval a dokonce svého soupeře předčasně porazil.
Celkem tři zápasy a tři prohry vypadají jako velký neúspěch. Ale jednalo se o mistrovství Evropy WAKO, kde jen výhra jednoho zápasu se bere jako velký úspěch a vybojovat medaili není lehký úkol. Matyáš předvedl dva výborné zápasy, kdy měl soupeře na lopatě. Chybělo pár sekund, trochu štěstí, vůle a mohl se do ČR vrátit s medailí. Pevně věříme, že za rok na mistrovství svéta v Maďarsku on jako 15ti letý prodá své zkušenosti a zabojuje nejen o svůj první vítězný zápas, ale třeba i o medaili.
Celkově to pro ?? výpravu byla nejúspěšnější "Evropa" v historii českého svazu. Domů jsme přivezli celkem 14 medailí ??????????????.
Děkujeme Matyášovi za vzornou reprezentaci a mnoho zdaru v tréninku a na dalších jeho závodech.
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava Respelen
 

Rozcestník

 


Kromě bojových umění, je ve druhém patře sál kondice, kde probíhají komerční hodiny – kruhové tréninky, TRX a ketlbely, jógy, Tabaty, Hiity, mobility, strečink a další. V přízemí probíhají každý den tréninky pohybové přípravky pro děti od 3-6 let (3-4, 5-6 let) a lekce Taekwon-Da. Denně od 16:00 je pro rodiče, ve druhém patře, určená klidová část, kde v příjemném prostředí mohou pracovat a popíjet kvalitní kávu od LAURA COFEE. Popřípadě lze využít služby maséra, který je umístěný přímo ve Fighting Aréně. Na Vaši návštěvu se bude těšit vždy dobře naladěný tým Fighting Arény.