FA NEWS

4 zlata z Evropského poharu WAKO v Chorvatsku

4 zlata z Evropského poharu WAKO v Chorvatsku
20.02.2023
4 zlata z Evropského poharu WAKO v Chorvatsku
V noci ze čtvrtku (9. 2.) na pátek vyrazila severomoravská kickboxerská klika – Havířov, Opava a Ostrava směr Chorvatsko. Konal se tam Evropský pohár kickboxu WAKO a byla to první zahraniční akce v tomto roce. Registrovalo se 1422 závodníků ze 32 zemí. Naše barvy reprezentovali Stepan Knyshov, Lukáš Pavelek a benjamínek Lukáš Bravenec. S Lukášem P. vyrazil i jeho opavský trenér Kamil Tihelka a z Havířova vyrazili dva borci Tobiáš Swaczyna a Adam Janek. Výpravu doplnili rodičové Lukáše B. a samozřejmě náš trenér Kamil Šamal.
Dvě auta dorazila do Karlovače kolem osmé hodiny ranní rovnou na registraci. Kluci se bez problémů vešli do své váhové kategorie. Lukášovi B. však to bylo k ničemu a jeho váhová kategorie se spojila s vyšší váhovkou. Lukáš byl přihlášen mezi začátečníky, a to znamenalo jediné – nastoupí do obou disciplín light contact i kick light ještě v pátek. Lukáš se se svou premiérou na tak velkém mezinárodním turnaji popral se ctí. Ve vyšší váhové kategorii do 69 kg na něho čekal v lightu silný Lotyš. Lukáš se snažil s výškovou i váhovou převahou soupeře bojovat, ale bylo to těžké. Nakonec jeho soupeř vyhrál celou kategorii. V páteční podvečer našeho třináctiletého borce čekala disciplína kick light. I tady ho čekal vyšší soupeř. Se soupeřem z Chorvatska si Lukáš poradil a postoupil do boje o medaili, kde ho čekal další domácí borec. S o hlavu vyšším Chorvatem si už náš bojovník neporadil a při své premiéře si domů odvezl jednu výhru, dvě prohry a spoustu zkušeností do budoucna.
V sobotu měli kluci volno. Vyspali se po náročném cestování, dali si trénink pod vedením Kamila Tihelky z Opavy a pak si udělali výlet po Karlovači. V neděli pak přišel den D a to i pro celou reprezentaci. Na tatami českou výpravu čekalo 30 startů, což bylo pro celkem 4 kouče příslibem nekonečné a náročné práce. Lukáš Pavelek i Stepan Knyshov byli ve svých disciplínách favority, ale neměli to lehké. Lukáš v light contactu nastoupil jako nasazený až do semifinále proti Chorvatovi a s přehledem postoupil do finále, kde ho čekal velice zajímavý Slovinec, medailista z mistrovství Evropy z roku 2021. První kolo bylo docela vyrovnané, ale nakonec si Lukáš získal respekt soupeře. Ve druhém kole Lukáš už dominoval a Slovinec se už ani nesnažil zápas otočit. V kicklightu jako aktuální mistr světa byl Lukáš nasazen a opět nastoupil až v semifinále. Tam se k němu probojoval další Slovinec. S tím si lehce poradil a ve finále ho čekal velezkušený Izraelec, který na svůj krk už pověsil mnoho medailí z ME i MS. Nicméně Lukáš od začátku na soupeře zatlačil, a to mu vydrželo až do konce zápasu. Lukáš Pavelek tak dokonal svou sbírku na dvě zlaté medaile.
A na závěr Stepan. V lightu ho čekal prvně mladý Francouz. Toho Stepan nekompromisně ukončil během pár sekund. Pak mu nastoupil Maďar, juniorský mistr Evropy z roku 2019. To byl daleko zajímavější zápas, ale od začátku si Stepan držel náskok a ten mu vydržel až do konce. Ve finále čekal našeho borce soupeř z Německa, kterého už porazil loni v Maďarsku. Tentokrát se na nás lépe připravil, ale jakmile Stepan přidal na plynu, tak z toho byla jasná jízda za zlatou medailí. V kick lightu nás opět čekal stejný Maďar. Díky tomu, že náš borec udělal pár chyb, byl to vyrovnaný zápas až do konce. Stepan však tlak soupeře ustál a i napodruhé nad Maďarem vyhrál, i když jen 2:1. Ve finále ho čekal borec z Bosny a Hercegoviny. Tam už Stepan opět dominoval a stejně jako Lukáš si domů přiveze dvě zlata.
První letošní start na mezinárodním turnaji a hned zisk 4 zlatých medailí ukazuje, že jdeme správným směrem. Další zastávky budou na světových pohárech v Rakousku a Maďarsku.
Gratulujeme
 
všem třem našim borcům. Lukáš B sice bez medaile, ale to, jak se porval se svým prvním startem, obzvlášť ve vyšší váhové kategorii, je velkým příslibem do budoucna. Zbytek výpravy z Havířova, tedy Adam i Tobiáš, taky uspěli a vezou do Havířova tři zlata. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci a rodičům Lukáše za zapůjčení automobilu. Dík patří i Kamilovi z Opavy, který kluky v neděli nejednou lapoval. Nesmíme zapomenout ani na svaz ČSFU.

V případě, že chcete podpořit náš tým na dalších závodech, budeme moc rádi. Náklad na jednoho závodníka je na tak velkých turnajích přibližně 10000 Kč. Podpořte naše borce na cestě k jejich snům a volejte 774745306 pro bližší informace. Zároveň děkujeme našim partnerům:
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava
 

Rozcestník

 


Kromě bojových umění, je ve druhém patře sál kondice, kde probíhají komerční hodiny – kruhové tréninky, TRX a ketlbely, jógy, Tabaty, Hiity, mobility, strečink a další. V přízemí probíhají každý den tréninky pohybové přípravky pro děti od 3-6 let (3-4, 5-6 let) a lekce Taekwon-Da. Denně od 16:00 je pro rodiče, ve druhém patře, určená klidová část, kde v příjemném prostředí mohou pracovat a popíjet kvalitní kávu od LAURA COFEE. Popřípadě lze využít služby maséra, který je umístěný přímo ve Fighting Aréně. Na Vaši návštěvu se bude těšit vždy dobře naladěný tým Fighting Arény.