FA NEWS

FA poprvé na boxu

FA poprvé na boxu
13.02.2023
 
V sobotu 28. ledna proběhla premiéra našeho gymu v boxerském ringu. Pět závodníků Fighting areny Ostrava, z.s. vyjela ráno v 6:30 směr Prostějov. Svěřenec trenéra Emana a benjamínek výpravy Adam Babiš, dva začátečníci kickboxu Jirka Kubica a Lukáš Bravenec a dva zkušení borci, původem taekwondisté Lukáš Pavelek a Stepan Knyshov. Spolu s výpravou jeli dva naši trenéři Eman a Kamil a jako šestý boxer se k naší výpravě nečekaně přidal Pavel Žádanský.
Po zaregistrování a zvážení byla cítit ve vzduchu nervozita. Kromě Stepana všichni měli velkou premiéru. Jako první nastoupil Adam. Ten předvedl srdce bojovníka, ale jeho soupeř byl nad jeho síly a zápas byl předčasně ukončen v prvním kole. Pak nastalo dlouhé čekání. Okolo 50 zápasů byl rekord národní ligy a skoro každý měl soupeře. Daní za to byl program až do 20:00.
Jako druhý nastoupil Jirka. V prvním kole byla na něm vidět velká nervozita. A předvedl jen, že se umí vyhnout ráně, popřípadě se dobře zabalit. Po tom, co zjistil, že se nemá čeho bát, ve druhém kole svého soupeře přejel. Ve třetím kole to bylo vyrovnané, ale rozhodčí nakonec dali vítězství soupeři, který měl o 4 zápasy více zkušeností. Lukáš Bravenec k nám na skupinové lekce začal chodit až od září. Nicméně od té doby ho vidíte v gymu skoro každý den. A to se i projevilo na jeho zápase. Po krátkém oťukávání to rozjel a svého soupeře jednoznačně porazil.
 
Jako poslední přišli na řadu naši reprezentanti taekwonda a kickboxu: Lukáš Pavelek a Stepan Knyshov. Lukáš při své premiéře dostal soupeře, který už měl nějaké zápasy za sebou. Toho nakonec s přehledem porazil, i když se v posledním kole borec z FCO snažil Lukyho trefit a zápas otočit. To se nestalo a i díky dvou počítání se vyrovnala sobotní bilance na 2:2. Jako poslední nastoupil Stepan. Ten měl od začátku zápas plně pod kontrolou a byla otázka času, kdy přijde rozhodující úder. Ten nakonec přišel ve druhém kole a soupeře ukončil jednoduchou kombinací.
Premiéra tak pro nás dopadla velmi dobře s kladnou bilancí 3 vítězství a 2 prohry. Velké díky si zaslouží trenér Eman, který má u nás v gymu na starosti přípravu boxerů. Není to dlouho, kdy k němu začali na tréninky chodit i kluci z kickboxu nebo taekwonda a ukázalo se, že i těch pár tréninků klukům pomohlo.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci, rodičům za podporu ve formě dopravy a výborných řízků a Matyášovi za podporu v Prostějově.
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava
 

Rozcestník

 


Kromě bojových umění, je ve druhém patře sál kondice, kde probíhají komerční hodiny – kruhové tréninky, TRX a ketlbely, jógy, Tabaty, Hiity, mobility, strečink a další. V přízemí probíhají každý den tréninky pohybové přípravky pro děti od 3-6 let (3-4, 5-6 let) a lekce Taekwon-Da. Denně od 16:00 je pro rodiče, ve druhém patře, určená klidová část, kde v příjemném prostředí mohou pracovat a popíjet kvalitní kávu od LAURA COFEE. Popřípadě lze využít služby maséra, který je umístěný přímo ve Fighting Aréně. Na Vaši návštěvu se bude těšit vždy dobře naladěný tým Fighting Arény.