FA NEWS

Fighting arena Ostrava, z.s. třetí v ČR!!!

Fighting arena Ostrava, z.s. třetí v ČR!!!
13.01.2023
24. ledna byly aktualizovány výsledky celoročního žebříčku taekwondistů z celé České republiky. A jak naši borci dopadli?
 
Mezi mladšími žáky do 10 let exceloval Jakub Přikryl, který se musel sklonit jen před jediným soupeřem - Davidem Krupou. Toho dokonce v sestavách na MČR v listopadu porazil, ale na celkové prvenství to nestačilo. Přesto zisk 27,5 bodů za 6 zlatých a 3 stříbrné medaile je výborný výkon a právem si za své výsledky v roce 2022 zasloužil celkové stříbrné umístění. V top ten se umístil ještě Marek Prucek (0-2-3) s 10,5 body, což stačilo na pěkné deváté místo.
 
Mezi staršími žákyněmi (11 - 13 let) se v top ten umístily dvě naše bojovnice. Gabriela Golasowská s 24 body (2-5-4) se umístila na pěkném šestém místě. Kristýna Honzková pak s 12 body (1-3-2) na místě desátém.
 
Největší úspěch jsme zaznamenali ve starších žácích. Matyáš Pastrňák s 41 body (11-1-2) dokázal ovládnout tuto kategorii a za celý rok nenašel v boji přemožitele. V kombinaci s výsledky z kopů do výšky se s touto věkovou kategorií rozloučil nejlépe, jak to šlo. 21,5 (5-1-3) získal Vojtěch Dostál, který tak skončil na krásném čtvrtém místě. Kluky v top ten ještě doplnili další dva naši borci. Radovan Konečný s 15,5 body a Dominik Bartoň s 14,5 body. Oba získali letos 3 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Matyáš, Vojta i Dominik už letos budou mezi mladšími juniory.
 
V mladších juniorech (14 - 15 let) jsme měli hned několik borců, ale do top ten se probojoval jen jeden. Radim Hložek to ve svém prvním roce v této věkové kategorii zvládl na výbornou. Až do posledního turnaje bojoval o celkové prvenství. Nakonec se ziskem 36,5 body (8-3-4) musel se ztrátou jednoho bodu být spokojen s výborným druhým místem.
Mezi staršími juniorkami (16 - 18 let) zažila neuvěřitelnou sezónu Tereza Kafonková, která si na Mistrovství Evropy v Chorvatsku vyskákala stříbrnou medaili. Celkově to stačilo na umístění v top ten a to na deváté místo se ziskem16 bodů (2-1-2).
 
Výbornou sezónu má za sebou Samuel Nagy, jehož boje byly často ozdobou turnajů díky jeho pestrosti technik a kopů v otočkách nebo nevyzpytatelnými kontry. Se ziskem 21,5 bodů (4-2-3) se umístil v konkurenci reprezentantů na velmi pěkném sedmém místě.
 
V seniorech (19 let a starší) se v top ten umístili dva naši borci. Trenér Stepan Knyshov na čtvrtém místě se ziskem 25 bodů (3-3-2). A velkým úspěchem je 10. místo Víti Klečky. Ten v konkurenci reprezentantů získal 15 bodů (2-2-4).
 
Naše seniorka Tereza Tobolová se sice do top ten nedostala, ale jistě tam patří. Rád bych připomenul její třetí místo na Mistrovství Evropy v boji. Velkým smolařem roku je junior Tomáš Gola. Ten prvně v Chorvatsku neuvěřitelně přeskákal favorita z Opavy - Lukáše Pavelka a může se pyšnit titulem mistra Evropy. Ke zlatu z ME ještě přidal i bronzovou medaili z boje. Bohužel to byl pro něj první a poslední turnaj. Tomáš bojuje s nepříjemným zraněním a přejeme mu úplně uzdravení, aby se mohl vrátit na tatami.
V jednotlivých disciplínách máme celkem 5 prvenství. Matyáš Pastrňák opanoval jak boj, kde porazil jen těsně o jeden bod našeho Vojtu Dostála, tak i kopy do výšky. Radim Hložek má prvenství v sestavách. Tereza Kafonková pochopitelně v kopech do výšky a Stepan Knyshov, jak jinak, než v boji.
Celkově jsme jako klub skončili na třetím místě a pomalu se vracíme na místa, kde patříme. Pokud by se hodnotil jen boj, což je naše hlavní disciplína, tak jsme mezi všemi kluby v ČR skončili na 1. místě.
Všem umístěným
gratulujeme
 
. A samozřejmě za skvělou reprezentaci Fighting areny v roce 2022 děkujeme všem závodníkům, kteří se za naše barvy i město Ostrava rvali na tatami jako lvi. Stejně tak všem trenérům za přípravu a rodičům za to, že váš koníček podporují a ještě více těm, kteří nám na závody vozí zadky. Velké díky i všem našim partnerům a sponzorům. Bez vás bychom to nedokázali.
Ještě jednou děkuji a přeji všem mnoho sportovních úspěchů i v nové sezóně, která už klepe na dveře.
Váš trenér Kamil
 
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava
 

Rozcestník

 


Kromě bojových umění, je ve druhém patře sál kondice, kde probíhají komerční hodiny – kruhové tréninky, TRX a ketlbely, jógy, Tabaty, Hiity, mobility, strečink a další. V přízemí probíhají každý den tréninky pohybové přípravky pro děti od 3-6 let (3-4, 5-6 let) a lekce Taekwon-Da. Denně od 16:00 je pro rodiče, ve druhém patře, určená klidová část, kde v příjemném prostředí mohou pracovat a popíjet kvalitní kávu od LAURA COFEE. Popřípadě lze využít služby maséra, který je umístěný přímo ve Fighting Aréně. Na Vaši návštěvu se bude těšit vždy dobře naladěný tým Fighting Arény.